Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Filmművészet, fotóművészet, média szak
Magyar | Română | English
Magunkról /

Díjak

2019

Farkas Boglárka: Amit nem vettünk észre - kisjátékfilm, 19 perc, 2019

 

Tóth Helga: Áramszünet - kisjátékfilm, 8 perc, 2019

2018

Bán József: Az év lagzija - dokumentumfilm, 56 perc, 2018

Benedek Szabolcs: Your face without a screen - kisjátékfilm, 22 perc, 2018

Búzási Gyopár: Babuka a fűben - animációs dokumentumfilm, 11 perc, 2017

Csurka László: Szevasz Laci, kisjátékfilm, 10 perc, 2018

Hegyi Andor: I Love Cluj - kisjátékfilm, 16 perc, 2017

Incze Kata: Small talk - kisjátékfilm, 12 perc, 2018

Nagy Anita: Cukor nélkül - kisjátékfilm, 14 perc, 2018

  • II. díj - Pannonfiling Mozgóképes találkozó - Veszprém
  • 2017

    Búzási Gyopár: Babuka a fűben - animációs dokumentumfilm, 11 perc, 2017

    2016

    Simó Ibolya: Tökéletes befektetés - kisjátékfilm, 26 perc, 2016

    2015

    Máthé E. Botond: Still Alive - animációs film, 1 perc, 2015

    • Fődíj - Tres Courts Film Fesztivál - Bukarest

    Bán József: Kelj fel és járj - kisjátékfilm, 13 perc, 2015

    2014

    Antal Szabolcs: Szabadnap - kisjátékfilm, 14 perc, 2014

    Besenyei Katalin: Ingatlan - kisjátékfilm, 14 perc, 2014

    Moldovai Katalin: Szezon után - kisjátékfilm, 17 perc, 2013

    Lőrincz Lóránd: Borica – dokumentumfilm, 9 perc, 2014

    • Legjobb dokumentumfilm díja FFeST – Kolozsvár

    Gábor Lóránd: 36 Adidas – kisjátékfilm, 23 perc, 2014

    • Fődíj, TIFF Helyi filmek versenye

    Bán József: Hóréb – dokumentumfilm, 12 perc, 2014

    • III. díj dokumentumfilm kategóriában FFeST 2014 – Kolozsvár

    Köllő Ildikó: Inventory about my boyfriends benefactions – kisérleti kisjátékfilm, 4 perc, 2014

    • III. díj kísérleti film kategóriában FFeST 2014 – Kolozsvár

    Ugron Réka: Amit gondolok az egészről – kisjátékfilm, 19 perc, 2014

    • III díj, FFeST 2014 – Kolozsvár

    2013

    Böjte Alex: Az ember és a madár, kisérleti kisjátékfilm, 9 perc, 2013

    • Legjobb kísérleti film – Cinestudshorts - Kolozsvár

    Fodor Ágnes: My Love, Purgatory – kisjátékfilm, 12 perc, 2013

    • Legjobb kisjátékfilm – Cinestudshorts - Kolozsvár

    Moldovai Katalin: Szezon után – kisjátékfilm, 17 min, 2013

    • Legjobb kisjátékfilm, FFeST 2013 – Kolozsvár

    Sütő Gábor: Egy szép melódia – dokumentumfilm, 23 perc, 2013

    • Különdíj, FFeST 2013

     

    2012

    Nagy Zoltán: Sejtekig szerelmes – kisjátékfilm, 12 perc, 2012

    • A zsűri különdíja – FfeST 2012 - Kolozsvár
    • III. díj kisjátékfilm kategóriában, IV. Eszterházy Filmnapok - Illés György emlékére 2012 – Eger

    Láng Orsolya: Kövek – kisjátékfilm, 14 perc, 2012

    • III. díj kisjátékfilm kategóriában, FFeST 2012 – Kolozsvár

    Búzás Anna: Sign out – kisjátékfilm, 12 perc, 2012

    • II. díj kisjátékfilm kategóriában, FFeST 2012 – Kolozsvár
    • Különdíj, XVI. Faludi Nemzetközi Amatőrfilmszemle 2012 – Budapest

    Gede Katalin: Készíthetek egy fényképet? – kisjátékfilm, 9 perc, 2011

    • Különdíj, FFeST 2012 – Kolozsvár

    Viksy Ábel: Splash – kisjátékfilm, 6 perc, 2011

    • Ezüst díj, Festival de Film UNICA 2012 – Ruse – Bulgaria

    Bán Attila: Szufla – kisjátékfilm, 7 perc, 2011

    • Ezüst díj, Festival de Film UNICA 2012 – Ruse – Bulgaria
    • Fődíj, 19. Országos Diákfilmszemle 2012 – Budapest
    • A legjobb forgatókönyv díja, IV. Eszterházy Filmnapok - Illés György emlékére 2012 – Eger

    Visky Ábel: Családi portrédokumentumfilm, 15 perc, 2012

    • Fődíj, TIFF 2012 Helyi filmek versenye – Kolozsvár

    Kőváry Szabolcs: Noszvay – animációs dokumentumfilm, 6 perc, 2012

    • Eger város különdíja, IV. Eszterházy Filmnapok - Illés György emlékére 2012 – Eger

    Bálint Ibolya: Kató – dokumentumfilm, 14 perc, 2012

    • III. díj dokumentumfilm kategóriában, IV. Eszterházy Filmnapok - Illés György emlékére 2012 – Eger

     

    2011

    Bán Attila: Szufla – kisjátékfilm, 7 perc, 2011

    • II. díj, Filmcsata 2011 – Budapest
    • III. díj kisjátékfilm kategóriában, FFeST 2011 - Kolozsvár
    • II. díj, 58. Országos Függetlenfilm Fesztivál 2011 – Budapest

    Pünkösti Laura: Játékszer – kisjátékfilm, 12 perc, 2011

    • Legjobb kisjátékfilm díja, FFeST 2011 - Kolozsvár
    • III. díj, 58. Országos Függetlenfilm Fesztivál 2011 – Budapest
    • Fődíj, TIFF 2011 Helyi filmek versenye – Kolozsvár

    Gede Katalin: Készíthetek egy fényképet? – kisjátékfilm, 9 perc, 2011

    • Dícséret, 58. Országos Függetlenfilm Fesztivál 2011 – Budapest

    Viksy Ábel: Splash – kisjátékfilm, 6 perc, 2011

    • Dícséret, 58. Országos Függetlenfilm Fesztivál 2011 – Budapest
    • Dícséret, 7Arte 2011 – Călărași
    • Fődíj, 18. Országos Diákfilmszemle 2011 – Budapest

    Visky Ábel: Éjszaka a földön – kisjátékfilm, 19 perc, 2010

    • Különdíj, 18. Országos Diákfilmszemle 2011 – Budapest

    Dunai László: Víz alatt – kisjátékfilm, 14 perc, 2010

    • Különdíj, 18. Országos Diákfilmszemle 2011 – Budapest

    Kőváry Szabolcs: Noszvay – animációs dokumentumfilm, 6 perc, 2012

    • Legjobb film díja, Workshop Internațional Illés György 2011 – Eger

    Péter Anna: Óda – kisjátékfilm, 14 perc, 2011

    • Különdíj, TIFF 2011 Helyi filmek versenye – Kolozsvár

    Kádár Melinda: Két igaz – animáció film, 4 perc, 2011

    • Legjobb animációs film, Filmul de Piatră 2011 – Piatra Neamț

    2010

    Visky Ábel: Éjszaka a földön – kisjátékfilm, 19 perc, 2010

    • Legjobb kisjátékfilm, FFeST 2010 – Kolozsvár
    • Fődíj, TIFF 2010 Helyi filmek versenye – Kolozsvár

    Bertóti Attila: Ariadné fonala – animációs film, 9 perc, 2009

    • Legjobb animációs film, Syracuse International Film Festival 2010 – Amerikai Egyesült Államok
    • I díj, Szolnoki Képzőművészeti Filmszemle 2010 - Szolnok
    • Legjobb animációs film, River Film Festival 2010 – Padova
    • Közönség díja, Mediawave 2010 – Győr
    • Fiatal tehetség díja, Opera Prima 2010 – Bukarest

    Dunai László: Víz alatt – kisjátékfilm, 14 perc, 2010

    • Legjobb kisjátékfilm, 7Arte 2010 – Călărași

    László József: Autóstop – kisjátékfilm, 6 perc, 2010

    • Fődíj, AXN Filmfesztivál – Budapest

    Visky Sámuel: Parttalan – kisjátékfilm, 17 perc, 2009

    • Dícséret, TIFF 2010 Helyi filmek versenye – Kolozsvár

    Nagy Zoltán: Sejtekig szerelmes – kisjátékfilm, 10 perc, 2010

    • Fődíj, DotArt – Kolozsvár

    2009

    Felméri Cecília: Kakukk – kisjátékfilm, 17 perc, 2008

    • Dícséret, Kinoporba 2009, Ekaterinburg – Oroszország
    • Díj a film eredeti stílusáért, Beginning Diákfilm Fesztivál Szentpétervár – Oroszország
    • Legjobb film díja,  Potenza Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál, Potenza – Olaszország
    • A diákzsűri és a legjobb ifjú tehetség díja, Cinefest 2009 – Miskolc

    Kató Zsolt: Kishalál – kisjátékfilm, 28 perc, 2008

    • III. díj, FFeST 2009 – Kolozsvár
    • Dícséret,  Potenza Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál, Potenza - Olaszország

    Visky Sámuel: Parttalan – kisjátékfilm, 17 perc, 2009

    • A fesztivál fődíja, FFeST 2009 – Kolozsvár
    • Legjobb diákfilm, 7 Arte – Călărași

    Bertóti Attila: Ariadné fonala – animációs film, 9 perc, 2009

    • Legjobb animációsfilm díja, FFeST 2009 – Kolozsvár
    • Balkananimation különdíj, Animest 2009 – Bukarest
    • Román Rádió Különdíja, Alternative Film Fesztivál – Marosvásárhely
    • Legjobb animációs film, KAFF Nemzetközi Animációs Filmfesztivál - Kecskemét
    • Patrubány Csilla: Altató, kisjátékfilm, 5 perc, 2009
    • Dícséret, 7 Arte – Călărași

    Visky Ábel: We are the Champions dokumentumfilm, 14 perc, 2008

    • Legjobb dokumentumfilm, Muuuvi Nemzetközi Filmfesztivál - Gyergyószárhegy

    László József: Öngol – kisjátékfilm, 6 perc, 2009

    • II díj, AXN Filmfesztivál – Budapest

    Kassay Réka: Estimese – animációs film, 4 perc, 2009

    • Legjobb animációs film, Filmul de Piatră – Piatra Neamț

    2008

    Felméri Cecília: Kakukk – kisjátékfilm, 17 perc, 2008

    • Legjobb digitális formátumban készült kisjátékfilm, Cinemaiubit 2009 - Bukarest
    • A fesztivál fődíja, FFeST 2008 – Kolozsvár
    • Legjobb diákfilm, 7 Arte – Călărași
    • Legjobb női főszereplő díja, Hyperion Film Fesztivál – Bukarest
    • Legjobb fiatal tehetség díja, Magyar Filmszemle 2008 - Budapest

    Visky Ábel: We are the Champions – dokumentumfilm, 14 perc, 2008

    • Legjobb dokumentumfilm, FFeST 2008 – Kolozsvár

    Both Rita: Flört – kisjátékfilm, 4 perc, 2008

    • II díj kisjátékfilm kategóriában, FFeST 2008 – Kolozsvár

    Felméri Cecília: Lúciára – animációs film, 3 perc, 2008

    • Különdíj, Animest 2008 – Bukarest
    • Legjobb animációs film, FFeST 2008 - Kolozsvár

    Zágoni Bálint: Benedek doktor csodakútja – dokumentumfilm, 28 perc, 2008

    • Legjobb diákfilm, Dok.Film 2008 – Csíkszereda
    • Legjobb diákfilm, Faludi Filmszemle 2008 – Budapest
    • III díj, dokumentumfilm kategória, FFeST 2008 – Kolozsvár
    • Legjobb dokumentumfilm, Slow Film Fesztivál – Eger

    Felméri Cecília: A bárányok meghalása – animációs film, 1 perc, 2008

    • Unica díj, Croatian Minute Film Festival, Pozega 2008 – Horvátország
    • Legjobb animációs film, Cinemaiubit 2008 – Bukarest
    • DunaTV díja, Alternative Film Fesztivál – Marosvásárhely
    • Különdíj Pix-Europe Fesztivál – spot kategória, Berlin – Németország

    Demeter Zsuzsanna és Felméri Cecília: Pocsopolisz – kísérleti film, 4 perc, 2008

    • Legjobb kísérleti film, Dokumentumfilm Fesztivál 2008, Nyíregyháza

    Sapientia - Erdélyi Magyar Tudományegyetem Sapientia - EMTE, Természettudományi és művészeti kar, Kolozsvár
    Filmtett - Erdélyi Filmes Portál
    Weblap.ro – Professzionális weblapkészítés