Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Filmművészet, fotóművészet, média szak
Magyar | Română | English

Hírek /előző |

LOST ANALOGUE: Innovatív filmes oktatás és együttműködés
2025.01.20. 15:30

Januárban zárult a LOST ANALOGUE projekt, amely az analóg technikák és a művészeti együttműködések révén hozott innovációt a filmes oktatásba. A projekt eredményeit bemutató tanulmányok már elérhetőek.

Januárban zárul a LOST ANALOGUE projekt, amely 16 hónapon át, a Sapientia EMTE filmes szakának részvételével, az Erasmus+ program támogatásával valósult meg. A projekt az analóg technikák újrafelfedezésével és különböző művészeti területek együttműködésével hoz friss szemléletet a filmes oktatásba. Az Erdélyi Magyar Filmszövetség (ACMT) irányításával megvalósuló projektben európai partnerek dolgoztak együtt, hogy kreatív és innovatív megoldásokat találjanak a szakmai képzés fejlesztésére. Most februárban a projekt keretében készült film bemutatkozik a neves Rotterdami Nemzetközi Filmfesztiválon is.

A projekt utolsó hónapjában két nagyszabású tanulmányt mutatunk be, angol nyelven:

A Lost Analogue oktatási kézikönyv a projekt középpontjában álló produkció, a Drakula Halála című filmremake készítésének kulisszatitkait tartalmazza. Az Erdélyi Magyar Filmszövetség által koordinált kézikönyv részletesen bemutatja az analóg technika alkalmazásának előnyeit és kihívásait, ezen kívül pedig külön fejezetben foglalkozik a produkció zenealkotási folyamatával (zeneszerző: Miquéu Montanaro, MIMO), illetve egy tesztbemutató tapasztalataival, amelyet az interdiszciplináris művészeti projektekben nagy gyakorlattal rendelkező Ördögkatlan Fesztivál tartott.

A Lost Analogue oktatási kézikönyv ITT letölthető.

A Hétfa Kutatóintézet által készített értékelési jelentés, mely a „CELLULOID CONNECTIONS – Kreatív készségek fejlesztése analóg film és zenei együttműködések révén” címet viseli, átfogó értékelést ad a projekt eredményeiről. Bemutatja, hogyan zajlott az oktatási folyamat, és hogyan támogatta a nemzetközi együttműködés a kulturális és oktatási innovációkat. A jelentés kitér a projekt hosszú távú hatásaira és a filmes oktatás jövőjére gyakorolt lehetséges pozitív változásokra is. A kulturális kutatások terén szerzett széleskörű tapasztalatára építve a HÉTFA kvalitatív elemzést végzett a projekt folyamatairól és eredményeiről, ezzel támogatva a filmes oktatás innovatív és interdiszciplináris gyakorlatait.

Az Lost Analogue értékelési jelentés ITT letölthető.

Amennyiben kérdése van, vagy szívesen működne együtt konzorciumunkkal, vegye fel velünk a kapcsolatot a projekt Facebook oldalán keresztül.

 

Gyártók:

Támogatók:

Az Európai Unió finanszírozásával. A kifejtett nézetek és vélemények azonban kizárólag a szerző(k) sajátjai, és nem feltétlenül tükrözik az Európai Unió vagy az ANPCDEFP véleményét. Ezekért sem az Európai Unió, sem a támogatást nyújtó hatóság nem tehető felelőssé.

 

 

Sapientia - Erdélyi Magyar Tudományegyetem Sapientia - EMTE, Kolozsvári Kar
Sapientia - Hangtechnika
Rekollekt - Erdélyi Audiovizuális Archívum
Erdélyi Magyar Filmszövetség Beanbag Animation Studio
Magyar Filmtudományi Társaság ELTE Filmtudomány Tanszék
Filmtett - Erdélyi Filmes Portál
Metropolis - Filmelméleti és filmtörténeti folyóirat