Hírek / | előző | következő |
Lakatos Róberttel közölt interjút a Variety készülő filmje kapcsán
2021.06.28. 14:45
A Ki kutyája vagyok én? tulajdonképpen egy dokumentum-komédia esszéfilm, ami egy olyan világba kalauzolja a nézőjét ahol a kutyák az állampolgárok, a kutyatenyésztők a politikusok, a Nemzetközi Kinológiai Szövetség pedig a legmagasabb színtű globális forúm. A kutyák „nézőpontjából” jelenítődik meg a globális, Nagy Politika.
Lakatos Róbert elmondása szerint a film alapötlete akkor született meg, amikor jobban beleásta magát a kutyatenyésztés komplex, szigorú szabályozások mentén működő világába, mivel szeretett volna egy fajtatiszta utódot öregedő magyar juhászkutyájának.
„Arra lettem figyelmes, hogy napjaink politikai viszonyai tökéletesen visszatükröződnek a kutyatenyésztés szabályrendszerében. Az olyan, nagy aktualitással bíró problémák, mint a nacionalizmus, a rasszizmus, a hímsovinizmus, a kizsákmányolás, a migrációs folyamatok vagy a nemzeti kisebbségek helyzete a kutyatenyésztés világában is jelen vannak, de egy sokkal explicitebb, sokkal brutálisabb formában.” - meséli Lakatos.
Ada Solomon, a film társproducere (többek közt olyan filmek produceri munkálatai fűződnek a nevéhez, mint az idei Arany Medve-díjas, Radu Jude által rendezett Bad Luck Banging or Loony Porn vagy a 2013-as, Calin Peter Netzer által rendezett Anyai szív) így nyílatkozott: „Lakatos filmje tulajdonképpen azt mutatja be, hogy hogyan vetítjük ki a saját identitással kapcsolatos félelmeinket szeretett házikedvenceinkre. Napjaink globális konfliktusainak jelentős része ezzel a félelemmel áll összefüggésben. Félünk, hogy elveszítjük a tiszta (vagy legalábbis tisztának vélt identitásunkat). A film pont ezt az abszurditást igyekszik leleplezni és rámutatni arra, hogy tulajdonképpen mindnyájan több »fajta« keverékei vagyunk.”
Christopher Vourlias angol nyelvű cikke a Variety-n olvasható.